Hard disk bilgisayarın depolama birimi olup ana donanımlardan birdir ve verileriniz kalıcı olarak hard diskte saklanır. piyasada İDE (pata) bide sata olmak üzere iki çeşit hard disk vardır. Bilgisayarın hafıza büyüklüğü bu donanıma bağlıdır. IDE hard diskler eski teknoloji oldukları için veri transferi ve performansı düşük hard diskler oldukları için  yeni üretilen cihazlarda tercih edilmemektedir. Yeni nesil laptoplarda ve masaüstü bilgisayarlarda sata , sata2, sata3 teknolojileri kullanılmaktadır. Sata, sata 2, sata 3, arasındaki fark sürekli geliştirilmekte olan okuma hızıdır. hard disklerin okuma hızı bilgisayarın açılış hızını, kullanımdaki geçişler ve uygulama yüklenmesi,  veri transferi gibi durumlarda  hızı büyük oranda etkiler. Bir çok bilgisayar maliyeti düşürmek açısından fabrika çıkışlı sata 5200RPM veya 5400RPM okuma hızındaki hard disk ile üretilmektedir. hard disk değişimi yaparak okuma hızını artırmak veya hafıza kapasiteni yükseltmek mümkündür.

 

Elimizde her marka, model ve kapasitede hard disk samsung, seagate, toshiba, western digital, hitachi, fujitsu, White label, 80gb, 120 gb, 160 gb,250 gb, 320 gb, 500 gb, 640 gb, 750 gb, 1 tb, 1.5 tb, 2 tb, 3 tb, 5200RPM, 5400RPM, 7200RPM gibi birçok marka ve kapasitede laptop ve masaüstü bilgisayarın hard disklerinin perakende ve toptan fiyatına elimizde bulunmaktadır. Sıfır hard disklerimiz 2 yıl garantili olup montajı ve lisanslı  işletim sitemi yüklemesini ücretsiz yapmaktayız.

 

Üstelik elimizde harici hard disklerde  çok uygun fiyatlara bulunmaktadır. Eski laptop hard diskinizi taşına bilir hard diske dönüştürebiliriz.

Bilgisayarınızdaki hard disk arızasını şu belirtilerden anlıyabilirsiniz. Bilgisayardan tık tık ses geliyor,  bilgisayarın bios ekranında beklemesi, Windows mavi ekrana vermesi, bilgisayarın gerektiğinden yavaş çalışması, bilgisayarın işlem sırasında beklemesi, okuma hatalarının çıkası, bilgisayarın hard diski hiç görmemesi gibi problemlerde hard diskiniz arızalanmış olabilir.

 

 

FİRMAMIZIN VERMKETE OLDUĞU HİZMETLER

laptoptan tık tık ses geliyor, bios ekranında bekliyor,  hard diski hiç görmüyor, mavi ekran çıkıyor, laptop işletim sistemi yok hatası veriyor, windows kurulumunda hard diski görmiyor, veri okuma hatası veriyor, bilgisayar çok yavaş çalışıyor, bilgisayar çok falza bekliyor, biosta hard disk görünmüyor,  veri kurtarma, hardiskten veri kurtarma, sürekli windows çöküyor, hard disk kafa atıyor…